facebook hledat
KONTAKTY
ČESKÝ REGION s. r. o.
Lidická 669
266 01 Beroun

Kontaktní osoba:
Kameel Machart
Tel.: +420 311 600 456
E-mail: info@ceskyregion.cz
berounalie

Oka mžiky

Básně Kateřiny Mašatové se od konfekčních sbírek dívčí a dámské poezie liší poučeností životní i literární. I když se rozhodně nevyhýbá nejintimnějším... sipka
Cena:
119 Kč
FOTOSTORY 
aktualni clanek

Berounská fotostory 1

Publikováno: 25.04.2010
Herce a divadelníka Víťu Marčíka zachytila Alena Šustrová při jeho březnovém vystoupení v Berouně s pohádkou Princ Bajaja. V rámci festivalu Berounské hradby 13. června vystoupí Víťa Marčík se svým souborem od 21:00 hod. a předvede divadelní kus Romeo a Julie. (mach)
Fotograf MUDr. Vladimír Kasl v průběhu nedávných hrnčířských trhů nesoustředil svoji pozornost jen na keramiku, ale i na její obdivovatele. Jeho objektivu neunikl ani kolega-fotograf Mgr. Zdeněk Zůna (na snímku). (mach)
MUDr. Vladimír Kasl zachytil atmosféru "one woman show" české herečky Taťány Medvecké, která pod názvem Konečně vdaná proběhla v hořovickém klubu Labe 9. dubna. Za tuto roli obdržela Medvecká cenu Thálie.
Snímek berounského fotografa Zdeňka Zůny přináší netradiční pohled na Husovo náměstí a Palackého ulici z ochozu Plzeňské brány. (red)
Dnešní fotografie MUDr. Vladimíra Kasla zachycuje atmosféru koncertu skupiny Nezmaři, který se odehrál v pondělí 18. února v sále berounské České pojišťovny.
Mladý berounský fotograf Daniel Kreissl na svém dnešním snímku zachytil atmosféru okolí berounské kostela sv. Jakuba.
Snímek MUDr. Vladimíra Kasla zachycuje atmosféru divadelního představení berounských Herců 1. generace, kteří své úspěšné nastudování hry Dovolená s rizikem předvedli i počátkem prosince v rámci 1. berounského divadelního festivalu. Fotografie zachycuje Vilmu Vágnerovou a Milana Justa.
S dvacetiminutovým zpožděním (díky dopravní zácpě) začal ve středu 28. listopadu ve společenském domě Plzeňka koncert Ondřeje Havelky a jeho Melody Makers, k němuž se vracíme snímkem Aleny Šustrové. Ani dopravní problémy nezkazily členům bandu náladu a tak bravurně vystřihli opět něco z evergreenů mistrů swingu Cole Portera, Counta Basieho, Glena Millera, George Gershwina a dalších.
Dnešní snímek berounského fotografa MUDr. Jiřího Kasla odráží atmosféru nedávného koncertu Rudiho Linky v hořovickém klubu Labe. Rudi Linka je původem Čech, studoval kytaru na konzervatoři, ve svých devatenácti letech emigroval do Švédska a od roku 1985 žije v New Yorku. Hraje jazz, jeho trio je považováno za jedno z nejlepších jazzových seskupení na zdejší hudební scéně.
Berounský fotograf MUDr. Vladimír Kasl, jehož aktuální výstavu Skláři a ti druzí mohou diváci shlédnout v Galerii Čerťák, přispěl do naší rubriky snímkem z nedávného představení berounských Herců 1. generace. Fotografie z berounské premiéry konverzační komedie Dovolená s rizikem zachycuje opory souboru - Jakuba Pavla a Vilmu Vágnerovou. (mach)
Snímkem Aleny Šustrové se vracíme k atmosféře koncertu v Pivovarském dvoře v Chýni, kde 11. října vystoupila skupina Tapia Eta Leturia hrající tradiční baskickou hudbu. Čtyřčlenná skupina koncertuje po celé Evropě, každoročně je zvána na festivaly do USA a Kanady. České publikum nadchla zejména famózní hra na tamburinu zakládajícího člena Xabiera Leturii.
Atmosféru nedávného karlštejnského vinobraní zachytil na svém snímku MUDr. Vladimír Kasl. Do historického kostýmu se převlékl i středočeský hejtman Petr Bendl (na fotografii uprostřed).
Snímek pořízený z rozhledny na Městské hoře je z dílny Aleny Šustrové a zachycuje prodejnu nábytku Jamall na Jarově, část Zavadilky a ulici Koněpruskou.
Snímek z dílny Aleny Šustrové zachycuje současnou atmosféru budovy bývalého berounského cukrovaru (vedle berounského hlavního nádraží).
Netradiční pohled Vladimíra Kasla na prosklenou přístavbu radnice, v níž se zrcadlí fasáda staré budovy.
Dnešním snímkem MUDr. Vladimíra Kasla se vracíme k právě probíhající výstavě s názvem Jiný svět, která až do 15. června probíhá v prostorách České pojišťovny v Berouně a přináší mimo jiné emotivně laděné snímky tanečních formací. Tato fotografie zachycuje Jana Lišku z berounské taneční skupiny R.A.K. na loňském mistrovství ČR tanečních formací.
Dnešní snímek MUDr. Vladimíra Kasla zachycuje pohled na malebné zákoutí berounské Čertovky. Další fotografie Vladimíra Kasla mohou návštěvníci shlédnout v prostorách České pojišťovny v Berouně až do 15. června. Výstava s názvem Jiný svět přináší snímky tanečních formací a atmosféru benátského festivalu.
Přestože doménou berounského fotografa Daniela Kreissla jsou portréty, dokáže zajímavým způsobem zaznamenat i své okolí. Jeho specialitou je následná počítačová korekce fotografií, což dokládá i dnešní snímek.
Oblíbeným žánrem fotografa Jiřího Semráda jsou portréty. Ten dnešní zachycuje Tomáše Suchého, frontmana kapely Ponožky pana Semtamťuka a výtvarníka. Snímek byl pořízen na vernisáži výstavy v Geoparku, kde nyní Tomáš Suchý vystavuje loutky a dřevořezby spolu s obrazy manželky Lucie Suché.
Autorem dnešního snímku Husova náměstí je MUDr. Vladimír Kasl, jehož aktuální výstavu mohou zájemci shlédnout v prostorách České pojišťovny v Berouně až do 15. června. Výstava s názvem Jiný svět přináší fotografie tanečních formací a atmosféru benátského festivalu
bez komentáře


SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY

FOTOSTORY

Mladí architekti v Srbsku

A právě takový workshop proběhl od středy 11.9.do soboty 14.9.v Srbsku. Vše začalo ve středu v Kulturním domě, kde se konaly přednášky tsipka

FOTOSTORY

ZUŠ Beroun: vernisáž výstavy Asie

Ve středu 12. června se v prostorách ZUŠ Václava Talicha v Berouně uskutečnila netradiční vernisáž výstavy žákovských prací výtvarného oboru. Lsipka

FOTOSTORY

Velká voda: neděle ráno

Situace na Berounce v neděli 2. června okolo 8. hodiny zatím příliš optimismu nepřináší... sipka

© 2013 ČESKÝ REGION s. r. o. Všechna práva vyhrazena.
NEJČTENĚJŠÍ

Berounské vánoční trhy

ikonka v menu
Prodáváte vánoční zboží? Pokud máte zájem nabídnout své zboží během třítýdenních vánočních trhů na Husově náměstí, žá... sipka

Muž na (berounské) radnici

ikonka v menu
Při příležitosti slavnostního večera ke 100. výročí založení berounského kina byly 27. května uvedeny v p... sipka

Těžká pára: Ku Praze uhání vlak

ikonka v menu
V berounském studiu Machart byly v těchto dnech dokončeny dva filmové záznamy živého vystoupení stylové kapely Těžká ... sipka

Těžká pára: Lidičky, já mám rád pívo

ikonka v menu
V berounském studiu Machart byly v těchto dnech dokončeny dva filmové záznamy živého vystoupení stylové kapely Těžká ... sipka