Suchý & Konopáč vydávají písničky pro superhrdiny, děti, dětiny, mimina i maminy

76

Zadara rada drahá – tak se jmenuje nové album, které spolu napsali berounský skladatel a písničkář Tomáš Suchý a trutnovský textař David Konopáč. Podtitul čerstvého alba napovídá, komu je především určeno: písničky pro superhrdiny, děti, dětiny, mimina i maminy

První písně začaly vznikat už v rané době covidové na jaře roku 2020. Nápady létaly internetem z Trutnova do Berouna a z Berouna zase do Trutnova, až z toho vzniklo 16 písniček, na které se můžete těšit. K nahrávání je společně s Tomášem Suchým připravil hudební producent a skvělý muzikant Pepa Štěpánek, který posléze sestavil kapelu ze svých kamarádů muzikantů a ve studiu 3bees Praha je z jara 2021 jednu po druhé natočil.

Kapela hrála v obsazení Pepa Štěpánek (kytary, banjo, ukulele) Honza Steinsdörfer (klavír, klávesy, melodika) Honza Lstibůrek (basová kytara, kontrabas) Martin Novák (bicí, perkuse, zvonkohra) a Pepa Malina (housle, irská flétna), který své dva party nahrál po netu z pohodlí svého domova.

Nato přišli na řadu zpěváci. Tedy hlavně zpěvačky: Iva Pazderková, která si zazpívala vztahové drama Kamarádky, Radůza vyrazila v písni na širé moře, Bára Gudasová, maminka čtyřech mrňat, vystřihla funky pecku Mimi a Kačka Chrenková procítila několik holčičích trablů. Dospělačky pak doplnilo ještě dívčí trio ve složení Amélie Kuhnová, Adélka Oblištilová a Leontýnka Gudasová, které se podělilo o to Co maj rodiče nejrači a Soniny koně. Superhrdinské, klukovské a chlapácké party si pak nechal pro sebe autor hudby Tomáš Suchý. Vše důsledně zaznamenal Petr Houdek ve studiu 3bees Praha a poté v Soundvice studiu Praha k dokonalosti smíchal Adam Pakosta. Výtvarnou stránku obalu má na svědomí výtvarník, animátor, ilustrátor a kmenový člen Televize Estráda Mikuláš Suchý.

Podle slov autorů se jedná o písničky plné trápení, krizí, problémů, traumat a vůbec všeho, co se týká šťastného dětství. “A proto věříme, že i vy v nich objevíte něco pro sebe a ze sebe,” dodává Tomáš Suchý.

Tomáš Suchý je skladatel, textař a písničkář (sólové album Záchytný bod), a v neposlední řadě také kapelník a zpěvák skupiny Ponožky pana Semtamťuka, se kterou vydal doposud pět alb (Plovárna, Příhodný vítr, Máme doma papouška, Na komoru a Mezi krami)

David Konopáč je textař píšící pro široký záběr country, folkových a popových kapel, jako např. Poutníci, Láska ad. Ve skupině Jarabáci, je dokonce nehrajícím členem 🙂 Pracuje jako klinický logoped pro dospělce.

Vydání nového alba Zadara rada drahá můžete podpořit i vy na Startovači: https://www.startovac.cz/projekty/suchy-konopac-zadara-rada-draha