Nedělní odpoledne na Tinker ranči v Olešné patřilo mladým adeptům jezdeckého umění

97

V neděli 27. 11. 2022 se v Olešné konala netradiční akce, a to besídka jezdeckého kroužku při Tinker ranči Olešná. Bylo to první veřejné vystoupení dětí, které zde měly příležitost pochlubit se tím, co se se svými čtyřnohými svěřenci za několik měsíců činnosti kroužku naučily.

V kroužku děti krom jezdeckého výcviku získávají teoretické i praktické znalosti v oblasti péče o tato krásná zvířata. V neposlední řadě se také učí pomáhat jeden druhému, protože jezdecký sport je vždy o týmové spolupráci. Děti se scházejí 1– 3x týdně v odpoledních hodinách, jsou rozdělené podle věku, přičemž nejmladším členům oddílu jsou teprve tři roky. Besídka byla určena především rodičům a ostatním rodinným příslušníkům malých jezdců, pozvání jsme ovšem rády přijali i my, členky redakční rady Olešenského zpravodaje.

A to, co jsme na „Koňské besídce“ viděly, předčilo veškerá naše očekávání. Na úvod trenérka a nejzdatnější členka kroužku projely ve svěžím tempu celou parkurovou trať, včetně skoků, za což se jim dostalo zaslouženého potlesku. Nejmenší špunti nám následně suverénně předváděli prvky voltiže, ti o něco zkušenější se už vydali na parkurovou trať, kde bravurně zvládali slalom nebo kavalety. Právě tady byla znát souhra mezi dětmi na trati, kdy si vzájemně pomáhali s vedením koně.

Nevěděly jsme, který sektor kolbiště sledovat dřív. Překvapením bylo, když jedna z členek oddílu projela parkurovou trať v opačném sedu, a to včetně slalomu a kavalet. Na závěr byly všechny děti před zraky svých rodinných příslušníků na stupínku dekorovány místostarostkou obce stuhami pro vítězné jezdce se symbolem Tinker ranče Olešná, povětšinou patrně poprvé v životě. Nechyběl ani hezký dárek od trenérek Báry, Lucky a Viky. Těšíme se na další příležitost k setkání s jezdeckými nadějemi z olešenského kroužku. A těšíme se, jak své umění dívky zúročí v nadcházející závodní sezóně.