MINIMALISMUS – výstava členů berounského Fotoklubu

37

V galerii Holandský dům byla zahájena členská výstava nejdéle fungujícího berounského fotoklubu. Fotoklub Beroun vznikl již v roce 1969 sloučením tří fotoklubů z okolí Berouna. Jenomže po ztrátě zázemí v roce 1990 činnost klubu překvapivě skončila, avšak v roce 2003 se sešlo devět fotografů, aby činnost klubu obnovili. Od tohoto roku nabrala aktivita klubu správný směr, o čemž svědčí velké množství uspořádaných výstav. Počet stálých členů bývá kolem 12. Současným předsedou Fotoklubu je Jiří Pavlis.

Vernisáž výstavy na téma MINIMALISMUS se uskutečnila v pondělí 28. listopadu 2022. Výstavu zahájil Jiří Hyka, protože téma navrhl a prosadil (dlouho prý se nemohli na tématu výstavy dohodnout). Paní Božena Musilová pak pronesla přednášku, co to vlastně minimalismus jako umělecký směr je.

V rámci výstavy klub vydal prodejní tematický kalendář na rok 2023, který byl na vernisáži pokřtěn (ten sekt pak museli kmotři kalendáře sami z podlahy utřít). Přiložené fotky jsou z vernisáže, kde většinou aktivními fotografové, členové i nečlenové klubu, diskutovali dlouho po skončení oficiální části vernisáže.

Záměrně nevkládám žádnou fotku vystavených exponátů – přijďte se podívat!! Výstava potrvá až do 22. prosince 2022. Stojí to za to.