Také v obci Olešná už září vánoční strom

65

V sobotu 26. listopadu 2022 se v Olešné poprvé rozzářil vánoční strom, aby oznámil zahájení adventního času. Na Plácku se sešly desítky obyvatel Olešné i okolních obcí, aby shlédly vystoupení dětí z místní mateřské školky, odvážných olešenských školáků a pěveckého sboru ZŠ a MŠ Zaječov.

Během programu všichni společně odpočítali okamžiky zbývající do rozsvícení stromu, jehož záře následně ještě umocnila sváteční atmosféru. Za zmínku jistě stojí, že olešenský vánoční strom byl v loňské anketě Berounského deníku zvolen nejkrásnějším stromem regionu. Všechny přítomné děti dostaly od trojlístku krásných andělek malý dárek a také nafouknutý balónek, který mohly společně se svým vánočním přáním poslat Ježíšovi k setmělé obloze.

Pro malé i velké návštěvníci byly připraveny teplé nápoje pro zahřátí, nechyběly pražené oříšky a mandle.  Představitelé obce popřáli přítomným krásné svátky vánoční a pozvali je na další setkání, které se uskuteční na Štědrý den u zvoničky se svátečně nasvíceným keramickým betlémem a kde nebude ani letos chybět Betlémské světlo. Dalším programem pro veřejnost bude již tradiční Novoroční ohňostroj.

foto: Eliška Svobodová. Kateřina Petrová