Acoustic night vol. 12

39

Ve středu 16. listopadu, v předvečer státního svátku, uspořádal berounský rodák a muzikant Jan Veselý společně se svým bratrem Pavlem již 12. Akustickou noc. Bylo to již tradičně na šalandě pivovaru Berounský medvěd (v pivovaru po 11., protože vloni se jedna konala v Jiné kávě). Akustické noci pořádají nepravidelně již od roku 2014, většinou dvakrát ročně a tuto frekvenci by chtěli do budoucna držet. V dobách nejvyšší frekvence, tj. před covidem-19 to občas pořádali i 3x ročně (v dubnu velikonoční speciál, v září oslava nového školního roku a v prosinci vánoční). Letos to však byla po covidových omezeních první a jediná taková noc.

Jedná se o hudební akce, kde si může zahrát, zazpívat, či zarecitovat kdokoli, kdo má chuť pobavit ty, kteří si přišli jenom poslechnout, ale i ty ostatní vystupující. Na této akustické noci vystoupilo 8 hudebních těles, celkem 24 účinkujících muzikantů a někteří z nich migrovali mezi jednotlivými skupinami (nejvíce sám organizátor) a oživovali tak jejich vystoupení. Byli to hudebníci a zpěváci převážně z Berouna a okolí, jako obvykle, ale také z větší vzdálenosti (jeden přijel až z Benátek nad Jizerou, také jako obvykle). A posluchačů byla plná šalanda a hodně jich muselo stát, protože míst k sezení je tam pouze něco přes 50.

Všem účinkujícím patří dík za skvělý hudební zážitek a samozřejmě taky bratrům Veselým za organizaci. Pro ilustraci přikládám úryvek ze závěrečného vystoupení smíšené kapely v improvizovaném složení jenom za účelem pobavení ostatních, ale i sebe.