I když se praví, že nestraší, tak v Olešné opravdu strašilo!

56

V sobotu 5. listopadu se v Olešné sešly dvě desítky strašidel, aby přesvědčily místní i přespolní, že jsou mezi námi a po nocích opravdu straší. Nebojácné děti na trať pouštěli kostlivci, kteří k nám přišli ze záhrobí.

První zastávkou byl hřbitov, kde na vše dohlížela jeptiška s lékařským dozorem. Správné nebojsy přivítal pavouk s hustě nataženou pavučinou a s mnoha malými pavoučky, ti odvážnější si mohli sáhnout do košíčku pro sladkost a pavouka pohladit. Kolem rybníka, ale i na rybníce se pohybovaly podivné bytosti, a že jich nebylo málo.

Cestou mohly děti potkat upíra a ten, kdo se nebál a hlavu si nedržel, toho kat s bezhlavým u špalku zadržel. U rakve, kde stále vyhlížela Krvavá nevěsta, neprošel jediný muž, aniž ho neprosila, aby si ji za ženu vzal. Tajemnou cestičkou se návštěvníci dostali do pekla, kde děti dostaly malou odměnu od čerta a diplom za statečnost od Lucifera.

Strašidla letos, stejně jako v minulých letech, pozval Sbor pro občanské záležitosti při OÚ Olešná. Celou akci finančně zajistila obec Olešná. Poděkování patří všem malým i velkým – Míše Humlové za pomoc s přípravou a organizací, Aleši Bílkovi a jeho peklu za impozantní zakončení Strašidelné stezky, RS Milina za zapůjčení lodě, údržbu ohně a pomoc s přípravami. SDH Olešná děkujeme za občerstvení, výpomoc s rozvozem a úklidem rekvizit. Olešenským dětem patří dík za to, že měly odvahu strašit, a že byly ochotné po stezce i uklízet. Díky všem, kdo přidali ruku k dílu, a budeme se těšit na další strašení…

za OÚ Olešná Romana Šmolíková