Nabídka knih o Berounsku a Hořovicku přehledně a snadno na jednom místě

80

Berounské nakladatelství Machart zahájilo v těchto dnech provoz nové podoby svého elektronického obchodu www.dobredarky.cz. V knižní nabídce je možné najít nejen přehled všech titulů tohoto regionálního nakladatelství, ale i knižní produkci dalších spřátelených nakladatelů.

“Naše nakladatelství věnuje kromě jiného pozornost regionální literatuře, s důrazem na oblast Berounska a Hořovicka,” uvádí nakladatel Kameel Machart a dodává: “I proto jsme na našem novém e-shopu vytvořili speciální sekci, která je věnována knihám a autorům z našeho regionu. Sekci jsme nazvali BEROUNÁLIE a je zde možné najít nejen knihy o berounskému a hořovickému regionu, ale také knihy zdejších autorů – a to nejen s místopisným zaměřením, ale také beletrii či poezii nebo dětskou literaturu. Vybírat můžete z knih autorů Jana Velíška, Kateřiny Mašatové, Hany Hrabákové, Otomara Dvořáka, Miloše Garkische, Michala Hejny, nebo vás zaujmou obrazové publikace z dílny místních fotografů Vladimíra Kasla, Jana Šroubka a dalších. Určitě jsem ale na řadu jmen zapomněl…”

Z těch nejžhavějších podzimních novinek lze doporučit např. historický román Martina Kušky Lidé lesních stínů, který se odehrává v předminulém století na Křivoklátsku, nebo obrazovou publikaci Život Berounska a Hořovicka autora Emila Šnaidaufa, která rozvíjí úspěšnou ediční řadu, v níž vyšly tituly jako “Podzemí Berounska a Hořovicka” nebo “Houby Berounska a Hořovicka”. Za pozornost stojí také již osmý svazek Povídek ke kávě berounské autorky Hany Hrabákové, který bude slavnostně pokřtěn v berounském Muzeu Českého krasu 15. listopadu od 17 hodin.

Provozovatelé e-shopu se také snažili vyjít vstříc školám, školním zařízením a organizátorům volnočasových aktivit, sportovních a kulturních soutěží, kteří často řeší problém, jak pro účastníky svých akcí vytvořit profesionálně a přitom snadno sérii diplomů, pamětních listů či jak připravit originální plakát či pozvánku. V nabídce e-shopu se proto nově objevila i široká nabídka grafických podkladů, které tuto práci mohou výrazně usnadnit. Nabídka nabízených grafických vzorů je přehledně členěna do tematických skupin a je stále doplňována novými originálními návrhy. Aktuální přehled je v sekci PLAKÁTY A DIPLOMY.