V červenci proběhlo svěcení nového kříže u obce Olešná

143

V neděli 17. července 2022 se z Olešné vypravili (nejen) obyvatelé této vesničky po obnovené polní cestě Ke Křížku směrem k Zaječovu. Stejně tak přicházeli zároveň i lidé od sousedního Zaječova, aby se nakonec všichni sešli uprostřed této cesty při příležitosti svěcení nového kříže.

Tento kříž zhotovil Petr Pospíšil a v dubnu tohoto roku byl instalován na místě předchozího kříže, který bohužel podlehl nepříznivému vlivu počasí. Obřad provedl páter Juan Provecho z Kláštera Svaté Dobrotivé v Zaječově a zúčastnily se ho také děti, které v současnosti tráví prázdniny v klášterním areálu, a které slavnost doprovodily písní. Během slavnosti zazněla slova o historii tohoto místa a jeho poselství a o významu obřadu svěcení jako takového.

Na místě promluvila také starostka Lenka Hasmanová a připomněla, jak cesta krásně propojuje obě sousední obce a jak je milé se zde potkávat. Pro přítomné bylo k dispozici i malé pohoštění, občerstvení v podobě nápojů přišlo v horkém počasí určitě všem vhod.

Obec Olešná bude o tuto lokalitu nadále pečovat a zazněla i slova o vybudování nové dřevěné lávky k usnadnění přístupu ke kříži a také lavičky, na které bude možno si odpočinout a užít si v klidu krásu tohoto místa. Už tedy víte, kam půjdete příště na procházku?