V Olešné v sobotu proběhl charitativní Den pro všechny

132

Charitativní Den pro všechny pořádaný obcí se v Olešné u Hořovic stal už tradicí. Ten letošní proběhl v sobotu 18. června 2022 pod taktovkou zkušeného moderátora Vladislava Slezáka. Cílem bylo nejen připravit malým i velkým návštěvníkům program plný zábavy, ale také přispět tam, kde je toho zapotřebí. Tentokrát se obec rozhodla podpořit neziskovou organizaci Dobromysl.

Navzdory takřka tropickým teplotám se na olešenské fotbalové hřiště přišlo pobavit několik stovek návštěvníků.

Hlavními hosty programu byli  tentokrát Jakub Smolík a Štěpán Kojan. Návštěvníci si ovšem mohli užít také loutkovou pohádku Aleše Bílka, ukázku oddílu Cvičení dětí při TJ Olešná, působivou skladbu gymnastek ze Sokola Komárov nebo vystoupení malých indiánů, čarodějnic a princezen ze zájmového kroužku Aerobik Osek.

Taneční program zajistila TS Carmen, TS Light Crew Zbiroh a TJ Sokol Kařez Tancvič. Zajímavým zpestřením byla jistě také ukázka požárního útoku dětí z SDH Chaloupky a prezentace Policie ČR. Všechna vystoupení byla po zásluze odměněna potleskem.

V podvečer si malí i velcí milovníci rocku užili olešensko-zaječovskou kapelu ROCKSANA, na závěr programu vystoupila ještě kapela Spirala Theatre Show z Plzně.

Po celý den byly k dispozici pouťové atrakce, skákací hrady pro děti i tvořivé dílničky Ivetule. Nechyběla dětská diskotéka Lucie Šindlerové a soutěže s odměnami. 

Sluníčko akci tentokrát více než přálo, tak zájemcům přišlo vhod osvěžení vodou z cisterny chaloupeckých hasičů. O občerstvení se postarala řada stánků s pitím, jídlem, zmrzlinou i s cukrovinkami.

Na místě byly prodávány originální kapky štěstí z dílny místního keramického kroužku. Výtěžek z jejich prodeje byl společně s dobrovolným vstupným v plné výši věnován neziskové organizaci Dobromysl, z. ú.  Podařilo se vybrat celkem 22.636 Kč, přičemž obec Olešná tuto částku dorovnala a na účet Dobromysli tak poputuje celkem 30.000 Kč.