Druhý termín dvacátých „Jarních hrnčířských a řemeslných trhů“ se blíží

134

V sobotu 11. a v neděli 12. června se uskuteční druhé kolo již dvacátých Jarních hrnčířských a řemeslných trhů v Berouně na Husově náměstí, jehož hlavním tématem pro tento rok bude rozmanité zpracování a využití drátu – DRÁTOVÁNÍ, DRÁTENÍCI. V sobotu proběhnou trhy od 8 do 18 hod. a v neděli od 9 do 17 hod.

V rámci trhů se můžete těšit nejen na nepřeberné množství keramiky a dalších řemeslných výrobků jako jsou kožené doplňky a dřevěné hračky, ale i na spoustu dobrého jídla a pití – například v podobě pražených ořechů, slovenských sýrů, grilovaných ryb, indické kuchyně od lokální Namastaey India, piva od Berounského medvěda apod. Chybět nebude ani kulturní a hudební vystoupení několika uměleckých souborů. V sobotu vystoupí například Lovesong orchestra se svou dechovou hudbou a v neděli pak brněnská kapela Band of Heysek.

S hrnčířskými trhy se bude pojit i vernisáž a následná výstava MKC Beroun v Muzeu berounské keramiky – Štefan Smržík – Kované a drôtené výrobky, která proběhne v sobotu v 18 hod.

Bezplatné parkování pro návštěvníky hrnčířských trhů bude zajištěno na následujících místech: Parkoviště u berounského vlakového nádraží, nové parkoviště P+R na Podole a parkoviště na louce na Závodí u řeky. K dispozici budou samozřejmě i placená parkoviště po celém Berouně.

Více informací o hrnčířských trzích lze nalézt na oficiálních stránkách www.hrncirsketrhy.cz a www.htberoun.cz

foto: Michal Bauer