Letošní „Berounské kulturní léto – BeKuLe“ zve mimo jiné na Eniesu

103

Letošní BeKuLe – Berounské Kulturní Léto proběhne opět mezi červnem a srpnem 2022 a to v termínu od 5. 6. do 28. 8. Těšit se můžete na tradiční čtvrteční pohádky, Promenádní neděle, dětská odpoledne a multižánrový hudební festival Závodí.

Letošní program BeKuLe zahájí 5. června 6 v 18 hodin na náměstí Joachima Barranda slovenská písničkářka Eniesa, o které se v její rodné řeči můžeme dočíst: “Eniesa je slovenská speváčka, hudobníčka a autorka. Na pódiu ju väčšinou uvidíte spievať s gitarou, ale niekedy aj so santurom, alebo inými nástrojmi, ktorými občas doprevádza nie len muzikantov. Okrem vlastných skladieb, vytvára aj hudbu pre divadelné, tanečné a multižánrové predstavenia, tiež hudbu do filmov.“ Mezi její vydaná alba patří například Jablko (2020) nebo Meet Blue Animal (2017).

V rámci tradičních čtvrtečních pohádek budete moci jako první zhlédnout představení Šípková Růženka v podání Divadla Víti Marčíka, a to v zahradě Muzea berounské keramiky ve čtvrtek 16. června v 18 hodin.

Mezi další čtvrteční pohádky, na které se můžete těšit, patří například pohádka Dlouhý, Široký a Bystrozraký od Studia Dell´Arte, Barbucha od divadla ŠUS nebo Pes a drak od divadla 100 opic.

V rámci promenádních nedělí proběhnou programy s názvem Klíč, Odpoledne s dechovkami, Boží muka nebo Bluegrass rande u Barranda. A to vždy na Náměstí Joachima Barranda v 18 hodin.

Celý program letošní BEKULE naleznete na https://mkcberoun.cz/kalendar/detail/378