Po své loňské premiéře vstoupil berounský projekt Čímtačára do druhého ročníku

162

V sobotu 30. dubna bylo ukončeno nahrávání výtvarných prací do on-line galerie a výtvarné soutěže Čímtačára. Počítadlo se zastavilo přesně o půlnoci na 1. května na čísle 3465 nahraných prací, 385 zúčastněných škol a školských zařízení. Práce v galerii již ohodnotilo téměř 12 tisíc hlasujících návštěvníků.

V průběhu května bude odborná porota pečlivě vybírat a hodnotit nejlepší práce nahrané v celkem třinácti soutěžních kategoriích. Celý květen je také možno hlasovat pro favority a sledovat, kdo se stane držitelem Ceny veřejnosti, která bude udělena autorovi obrazu, který obdrží nejvíce hlasů od návštěvníků on-line galerie.

Letošní druhý ročník soutěže je odlišný v tom, že práce žáků a studentů vznikaly v prezenční výuce, oproti loňskému roku, kdy většina prací vznikala při distanční výuce – jak na základních uměleckých školách, tak na základních a středních školách. Oproti loňskému roku je větší zastoupení v kategoriích výtvarných kroužků, které loni díky proticovidovým opatřením téměř nefungovaly. Menší je v tomto roce zastoupení studentů ze středních uměleckých škol. Nová je ve druhém ročníku kategorie pro osoby s mentálním hendikepem, která je sice nesoutěžní, ale díky sponzorovi můžeme i zde vybrat a ocenit nejlepší práci.

On-line galerie www.cimtacara.cz je rovněž obsáhlou zásobárnou inspirace pro učitele výtvarné výchovy, neboť práce jsou uvedeny včetně výtvarné techniky, kterou byly vytvořeny. Zadáte-li tedy do vyhledávače například slovo “akvarel”, můžete si prohlédnout stovky prací vytvořených touto technikou. A to nejen z aktuálně probíhajícího ročníku, ale lze si prohlížet i téměř tři tisícovky prací, které se o návštěvnickou přízeň ucházely v loňském roce.   

Odborná porota složená z aktivních profesionálních výtvarníků vybere nejen vítěze kategorií, ale sestaví také žebříček dvaceti nejlepších prací v každé kategorii. Každý z účastníků obdrží pamětní list, ocenění autoři také diplom s umístěním a dárkový kupon. Hlavním sponzorem druhého ročníku je společnost Davona, která darovala kupony pro nákup výtvarných potřeb ze svého e-shopu.

Z Berounska bylo do galerie nahráno téměř sto výtvarných prací. Nahlédněte do galerie a udělujte hvězdičky, které udělají radost všem, kteří své práce do soutěže vytvořili a nahráli.

Letošní ročník on-line soutěže Čímtačára probíhá pod záštitou Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy České republiky a za podpory kulturního grantu Města Beroun.

Andrea Borovská, Čímtačára, z.s.