Hudební jaro v berounském klubu Kotelna vás nažhaví

164
Vasilův Rubáš

Muzikantské jaro v klubu Kotelna na berounské Plzeňce začalo našlápnutým koncertem kapely Vasilův Rubáš v pátek 11. března. Alko-punk-reggae-folk-akusticko-crossoverové duo vyburcovalo diváky nejen žhavými rytmy a neotřelými písňovými texty, ale také vtipnými improvizacemi mezi hraním.

Blues, gospely a spirituály v podání skvělého bluesmana, který “vypadá jako potulný kazatel ze spaghetti westernu…”, navodí o týden později, tedy v pátek 18. března, nejspíš atmosféru zcela jinou… Paul Batto, jazz-bluesový zpěvák, skladatel a kytarista, se představí v triu spolu s kytaristou Robertem Christianem Battem a pianistou Ondrou Křížem. Koncert tohoto ve Slovinsku narozeného a ve Švýcarsku žijícího muzikanta měl proběhnout již v lednu.

Koketní pop-jazzová zpěvačka se bude v Kotelně pohupovat na vlnách elektroswingu 22. dubna. DIVA BAARA je pseudonym energické zpěvačky a textařky Báry Vaculíkové z vokální skupiny Yellow Sisters a dua Mateřská.com, která se ve svém sólovém projektu představuje v roli elegantní divy. V červnu 2017 vydala taneční singl a videoklip 
Jen pro jednou, který na podzim následovala autorská deska Debut na pomezí popu, jazzu, elektroswingu a písničkářství.V únoru 2018 měla jedinečnou příležitost vystoupit v pražském Fóru Karlín jako host holandské elektroswingové zpěvačky Caro Emerald. 

V květnu bude klub patřit opět zahraničním interpretům. Drzý a nesmlouvavý rock přiveze z USA kapela HER, která “překlenuje propast mezi rokenrollem a elektro-heavy-popem. Tam, kde mnozí další selhali, HER rychle posunuli svou hudební věrohodnost směrem k naprosté dokonalosti.“ Pětičlenná kapela, jejíž velkou devizou je sexy, otevřeně smýšlející a vášnivá zpěvačka jménem Monique, se představí 4. května.

Z Velké Británie přiveze 28. května blues-rockové skladby kytarista a zpěvák Krissy Matthews. Svou první elektrickou kytaru dostal v osmi letech. Strmý vzestup v jeho kariéře nastal již v roce 2004, kdy se setkal s Johnem Mayallem. Od té doby brázdil svět neprve s různými kapelami, posléze pak se svým Kissy Matthews Bandem. Odehrál více než 1 000 koncertů v Británii, Evropě, Rusku a Číně. Hrál i na tak ikonických místech jako je jazzový klub Ronnie Scotts v Londýně nebo The Cavern v Liverpoolu. Krissy a jeho bluesová banda sdílela pódia s takovými veličinami jako jsou Joe Bonamassa, Joe Satriani, Beth Hart, Clawfinger, Toto, Gregg Allman, Tedeschi Trucks Band, Steven Seagal a Los Lobos.

Začátky koncertů jsou vždy ve 20 hodin, vstupenky lze kupovat na místě i v obvyklých předprodejích (Městské informační centrum Beroun nebo online na www.webticket.cz).
Více informací na www.mkcberoun.cz.