V městské knihovně představí Petr Kalač cesty po Tádžikistánu – země pod střechou světa

106

V rámci 48. cestovatelského večera Modrýho Berouna proběhne ve středu 24. listopadu od 19 hodin v berounské městské knihovně (U kasáren 813, přízemí vlevo) beseda s cestovatelem Petrem Kalačem. Ten přítomné návštěvníky zavede – bez cestovky – do země pod střechou světa na besedě s názvem Tádžikistán – Talibanu na dostřel.

Na světě je spousta míst, která jsou krásná, zajímavá a nikdo z nás se tam na dovolenou asi nikdy nevypraví. Může nás ale zajímat, jak to tam asi vypadá. A můžeme to chtít slyšet z první ruky. Od někoho, kdo tam byl. Proto jsou tu cestovatelské večery Modrýho Berouna. Ten listopadový nás přenese do Tádžikistánu. Že nevíte, kde to přesně hledat na mapě? Napovíme vám – hned vedle Afghánistánu. Petr Kalač se do těchto velmi neklidných končin vydal. A protože se mu podařilo i vrátit, můžeme se tam s ním vypravit i my. Bez rizika, že nás trefí zbloudilá kulka nějakého Tálibánce.

Akci pořádá spolek Modrej Beroun, s podporou města Beroun. Vstup je zdarma. Účastníci jsou povinni dodržovat platná opatření proti koronavirové nákaze.