Berounský fotograf Daniel Kreissl bude vystavovat v Českém centru v Mnichově své „přírodní symetrie“

104

Symetrie není lidský vynález. Je rozšířený především v přírodě – v květech a listech, sněhových vločkách, motýlech nebo hvězdicích. Dodává pocit harmonie a řádu uprostřed chaosu. Berounský fotograf Daniel Kreissl svými detailními snímky odhaluje fraktální struktury v kořenech, trnitých keřích a kvetoucích rostlinách. Fotografuje především za soumraku, díky čemuž výsledek působí dojmem fantastických tvorů a neznámých krajin náhle vystupujících ze tmy. “Snažím se zachytit to, co není ve dne vidět a vytvořit jedinečný pohled na svět,” říká o své aktuální tvorbě autor.

Kurátorkou chystané výstavy v mnichovském Českém centru (Prinzregentenstr. 7, 80538 München) je Dr. Eva Čapková. Výstava bude zahájena slavnostní vernisáží 26. ledna od 19 hodin a bude probíhat až do 3. března 2023.

Daniel Kreissl (*1974) vyrůstal v umělecké rodině a fotografování se věnuje od dětství. V roce 1994 začal studovat fotografii na Slezské univerzitě v Opavě, kde experimentoval se světlem, expozicí a netradičními technikami. Jeho primárním zájmem je inscenovaná fotografie, ale v poslední době se zaměřuje i na symetrickou fotografii, ve které se ústřední objekt zrcadlí na jedné nebo více osách. Pravidelně vystavuje sám i společně s dalšími umělci. Tato aktuální výstava je jeho první samostatnou výstavou v Německu.

Více informací najdete přímo na stránkách organizátora výstavy: https://munich.czechcentres.cz/de/programm/ausstellung-symmetrie-der-natur-or-natur-der-symmetrie?fbclid=IwAR1-er4iFtyXfR1JuZEBiqj65mnLTAOi6Qn4tshBhSOJjcd7hKLlS3cZoCc