Pondělí, 8 března, 2021
Domů Aktuality „Každá škola je součástí místní komunity,“ říká o nové berounské základce její...

„Každá škola je součástí místní komunity,“ říká o nové berounské základce její ředitel

V Berouně vzniká nová soukromá základní škola VIA BEROUN, kterou zřizuje Nadace Tipsport. Škola chce rozšířit vzdělávací nabídku na Berounsku a být její nedílnou součástí. V tomto duchu se již ředitel školy Mgr. Jiří Luka zapojil do aktivit pracovních skupin místních pedagogů a doufá v budoucí spolupráci.

„Každá škola je součástí místní komunity, ať už je veřejná, soukromá či církevní,“ říká ředitel školy, držitel titulu Zlatý Ámos a autor koncepce základní školy Open Gate manželů Kellnerových. „Škola VIA BEROUN se svým názvem hlásí ke kořenům českého školství, inspiruje se kvalitními pedagogickými směry z celého světa a zároveň chce vybavit své žáky hodnotami, dovednostmi a znalostmi, které budou potřebné ve světě, v jakém budou naše děti žít. Dalším pilířem vzdělávání bude v naší škole výuka anglického jazyka od první třídy ve výrazně zvýšené hodinové dotaci. Vyučovat ji budou výhradně rodilí mluvčí. Tak je to efektivní.“

V duchu výše zmíněného chce škola žáky již od malička aktivně zapojovat do místní komunity, do života obce, a vést je tak ke společenské zodpovědnosti. Žáci budou chodit do domovů seniorů zpívat, číst v mateřských školkách, zapojovat se do aktivit regionu. „To, jak budeme s dětmi pracovat, komunikovat a učit je, povede k rozvoji myšlení, kreativitě a k morálním hodnotám. Ty jsou v dnešní době obzvláště potřeba. Důležité je, aby naši žáci jednou dělali to, co je baví, v čem jsou šikovné a navíc, aby se v životě vědomě rozhodovali na základě zmíněných hodnot. Nechceme vzdělávat nemyslící roboty, kteří pouze slepě plní rozhodnutí jiných. Chceme, aby naši žáci byli zdravě sebevědomými lidmi, zodpovědnými za sebe a své okolí,“ dodává Jiří Luka.

Ze slov ředitele Základní školy VIA BEROUN vyplývá, že chce obohatit vzdělávací nabídku v berounském regionu a být její plnohodnotnou součástí. Zápisy do školy proběhnou 6. – 8. dubna a na webových stránkách www.viaberoun.cz se k němu již nyní mohou zájemci registrovat.

Kameel Machart
Kameel Machart
redakce Berounského regionu

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Žáci ZUŠ Václava Talicha vystavují netradičně ve výloze muzea

Výlohu Muzea Českého krasu na berounském Husově náměstí zaplnily výtvarné práce, které vytvořili žáci výtvarného oboru ZUŠ Václava Talicha v rámci současné...

Klip berounských „Save the Emotion“ aktuálně boduje v Óčko Chart

Berounská kapela Save the Emotion se svým hudebním klipem Broken slaví úspěchy v žebříčku Óčko TV. Ve čtvrtek 4. března se Broken...

Projekt on-line galerie „Čímtačára“ se slibně rozjíždí

Na míru kovidové době rozjel berounský spolek Čímtačára projekt stejnojmenné on-line galerie výtvarných prací žáků i jejich učitelů - a setkal se...

Santorini… že by Atlantida? (1. díl)

Za normálního stavu bychom někdy v této době vybírali letní dovolenou. Pro případné rozhodování nabízím v rámci cyklu berounských besed Setkání s autory, které...

Malíř, ilustrátor, entomolog a cestovatel Jan Kobylák

Jan Kobylák – povoláním stavař, zálibou nadšený entomolog a také malíř a ilustrátor se specializací na hmyz. Jeho výtvory můžete vidět v...

Berounská akademie představí „Magické kameny“ – nejlepší fotografickou publikaci roku 2008

To nejlepší ze své tvorby představí posluchačům Berounské akademie Jan Pohribný, autor vynikajících uměleckých fotografií a také v titulku uvedené knihy. Téma...

Berounský spisovatel, nakladatel i překladatel Tomáš Weiss

Autor básnických sbírek Orchestr kostitřase, Neděle sv. Snipera a Postkomunismus: záškrt a knižního rozhovoru s českým spisovatelem Jáchymem Topolem.  Editor internetového magazínu...

Jiří Zahradník (1935-2020)

Koncem minulého roku odešel Jiří Zahradník, který neodmyslitelně patřil k osobnostem regionální publicistiky. S jeho články jsme se mohli setkávat na stránkách zpravodaje Echo. Ten sice...
X