facebook hledat
KONTAKTY
ČESKÝ REGION s. r. o.
Lidická 669
266 01 Beroun

Kontaktní osoba:
Kameel Machart
Tel.: +420 311 600 456
E-mail: info@ceskyregion.cz
berounalie

BEROUN / deset zastavení na procházce královským městem

Nová reprezentativní fotografická publikace o současném Berouně vychází při příležitosti oslav 750. výročí první písemné zmínky o městě. Autory fotogr... sipka
Cena:
249 Kč
AKTUALITY 
aktualni clanek
Dny Evropského dědictví

Školní děti u paní starostky

~Školní družina si připomíná Dny Evropského dědictví

Vždy o druhém zářijovém víkendu se konají tradiční Dny Evropského dědictví. K této akci se vždy připojuje i naše město, a součástí jsou i Hrnčířské trhy nejen na Husově náměstí, ale i v přilehlých uličkách. V letošním roce to bude již po třiadvacáté. Lidé se seznamují s historickými památkami, kdy se otevírají i prostory, které jindy jsou uzavřené.

I děti naší školní družiny si akci připomínají a každým rokem předem poznávají naše berounské historické památky. Procházíme dnes Husovo náměstí, obdivujeme štítové domy a připomínáme základní informace. Vždyť k mnoha těmto místům se vztahují různé pověsti. Připomínáme si události, které se zde odehrály. Pozastavujeme se před Jenštejnským domem, sledujeme i nebezpečí povodně, která Beroun postihla. Na domě se nachází značení, kam sahala voda při největší povodni v roce 1875, ale i velké povodni v roce 2002. V Jenštejnském domě se nachází Muzeum Českého krasu a k němu ve dvoře byl vybudován Geopark Joachima Barranda. Dozvídáme se, že právě v těchto dnech se u nás v Berouně koná Mezinárodní geologický kongres. Cílem procházky všech oddělení školní družiny byl vestibul berounské radnice, kde sídlí skřítek Klepáček a dohlíží nad tím, aby vše bylo v pořádku. Přicházíme k starobylé radnici, když na nás kromě Klepáčka již čeká i paní starostka Soňa Chalupová. Velice si vážíme toho, že si na nás udělala čas a mimo rámec oficiálních Dnů EHD nás provedla radnicí a ukázala mnoho zajímavostí. Prohlídka začala v přízemí, poté jsme postoupili do 1. patra. Zde se nachází zasedací místnost pro radu města a vedle i samotná kancelář paní starostky. Dozvídáme se, co je to vlastně rada města, kterou tvoří radní a co je jejich povinností. Místnost je zařízena ve starobylém stylu. Můžeme nahlédnout a projít i samotnou pracovnu paní starostky. Pak pokračujeme dál a dostáváme se po červeném koberci až do obřadní síně. Cestou prohlídky obdivujeme krásné malby našich známých výtvarníků, jako je pan Karel Souček, ale i výtvarník Goldman a další.  Krásně upravená místnost slouží k svatebním obřadům, ale i k vítání občánků. V této síni se odehrávají slavnostní setkání při různých příležitostech. Všichni obdivujeme krásně zdobený strop, jenž tvoří několik trilobitů. Vždyť Beroun je též součástí Barrandienu. Po prohlídce se loučíme s paní starostkou, děkujeme ji za krásné odpoledne a na památku ještě společné foto. Velice si vážíme toho, že jsme si mohli prostory Berounské radnice prohlédnout. Přejeme si, aby naše město i nadále vzkvétalo.

Květa Hrbáčková

Autor: Květa Hrbáčková / Fotoreportáž: Květa Hrbáčková / Publikováno: 06.09.2019


SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY

AKTUALITY

Ceny města

sipka

AKTUALITY

Viktor Žabinský, 2019

16. října 2019 byla v Městské galerii Beroun otevřena výstava Viktora Žabinského "Proměny krajiny ve světle a barvě". Úvodní slovo: Jiří Kreissl, hudbsipka

AKTUALITY

Proměny Marty Krásové

~Nová výstava v Muzeu Českého krasu přibližuje prostřednictvím fotografií a dobových dokumentů životní osudy významné české operní pěvkyně Marty Krássipka

AKTUALITY

Vladimír Kasl

8. října 2019 se v Muzeu Českého krasu v Berouně konala vernisáž výstavy fotografií Vladimíra Kasla "Lidé kolem nás ".Výstavu zahájil Kameel Machart zsipka

AKTUALITY

8. říjen - památný den sokolů

8. říjen se stal památným dnem sokolstva a významným dnem republiky. sipka

AKTUALITY

Festival ptactva

První říjnový víkend již tradičně patří podzimnímu Festivalu ptactva. Česká ornitologická společnost organizuje pro veřejnost vycházky do přírody spsipka

AKTUALITY

Umřel nám Karel Gott

1. října 2019 nám umřel Karel Gott. sipka

AKTUALITY

Běh za pokladem

~~Cestou necestou aneb boj o poklad Téměř měsíc nového školního roku je za námi a děti školní družiny se dnes vydaly cestou necestou sipka

AKTUALITY

Skulptura

27. září se na Husově nám. v Berouně konala slavnostní vernisáž dočasně instalované skulptury Love Hate. Slavnosti se zúčastnila německá umělkyně autosipka

© 2013 ČESKÝ REGION s. r. o. Všechna práva vyhrazena.
NEJČTENĚJŠÍ

Berounské vánoční trhy

ikonka v menu
Prodáváte vánoční zboží? Pokud máte zájem nabídnout své zboží během třítýdenních vánočních trhů na Husově náměstí, žá... sipka

Muž na (berounské) radnici

ikonka v menu
Při příležitosti slavnostního večera ke 100. výročí založení berounského kina byly 27. května uvedeny v p... sipka

Těžká pára: Ku Praze uhání vlak

ikonka v menu
V berounském studiu Machart byly v těchto dnech dokončeny dva filmové záznamy živého vystoupení stylové kapely Těžká ... sipka

Těžká pára: Lidičky, já mám rád pívo

ikonka v menu
V berounském studiu Machart byly v těchto dnech dokončeny dva filmové záznamy živého vystoupení stylové kapely Těžká ... sipka