facebook hledat
KONTAKTY
ČESKÝ REGION s. r. o.
Lidická 669
266 01 Beroun

Kontaktní osoba:
Kameel Machart
Tel.: +420 311 600 456
E-mail: info@ceskyregion.cz
berounalie

Hvězdná znamení mezi Prahou, Berounem a Plzní

Hvězdná znamení mezi Prahou, Berounem a Plzní je další knihou autorů Otomara Dvořáka a Marie Holečkové. Kniha je vydána u příležitosti 750 let od prvn... sipka
Cena:
219 Kč
FOTOSTORY 
aktualni clanek

Berounská fotostory 2

Publikováno: 25.04.2007
Autor: Zdeněk Zůna
Autor: Zdeněk Zůna
Objektivem Zdeňka Zůny...
Fotograf Zdeněk Zůna využil deštivého počasí počátkem června, aby zachytil v ten pravý okamžik a z toho pravého místa zrcadlení Plzeňské brány. (mach)
Cesty jsou někdy nevyzpytatelné... Příspěvek do aktuálního dílu fotografické rubriky okomentoval jeho autor Zdeněk Zůna slovy: "Šel jsem prostě ze Zdejciny do Stradonic a zaujal mě tenhle pohled. Bylo to 19. dubna okolo druhé hodiny odpolední. A tu hádanku, kam vede tahle cesta dál, bych nechal otevřenou..".
23. března pokřtil v Praze své nové CD Víc nehledám, o den později ho představil posluchačům v Berouně. Řeč je o Pavlu Bobkovi, který si k oslavě 50 let na jevišti přizval špičku českého bluegrassu a country Roberta Křesťana a Luboše Malinu. Nové CD vzniklo převážně v Nashvillu, obsahuje čtrnáct coververzí písní Johnnyho Cashe a je poctou tomuto hudebníkovi.
Michaelu Dolinovou, Davida Suchařípu, Romana Štolpu, ale také houslistku Zuzanu Kožinovou mohli vidět diváci v sále České pojišťovny v bláznivé komedii Nežárli. Tento kus je plný živé i reprodukované hudby a tance, Michaela Dolinová předvedla nefalšované (a obdivuhodné) taneční sólo na baletních ?piškotách?. Režisérem hříčky z prostředí Sicílie byl Roman Štolpa a Magdalena Pivoňková.
Dnešním snímkem Zdeňka Zůny se vracíme k atmosféře vítání občánků v obřadní síni berounské radnice. Mnoho let organizoval k všeobecné spokojenosti vítání občánků v Berouně Sbor pro občanské záležitosti. Zastupitelstvo města nyní rozhodlo o novém způsobu obřadu, který bude provádět volený zástupce města.
Dnešním snímkem Aleny Šustrové se vracíme k atmosféře nedávného divadelního představení herečky Simony Stašové na prknech berounské Plzeňky. Simona Stašová podala strhující dvouapůlhodinový výkon v one-woman-show Shirley Valentine v režii Zdeňka Kaloče a rozehrála (bez použití převleků) celou řadu nejrůznějších postav.
Černobílý snímek z dílny fotografa Vladimíra Kasla ilustruje téměř ?ladovskou? zimu na Husově náměstí počátkem letošního ledna.
Zdeněk Zůna zachytil 4. ledna pohled přes jez na novou čtvrt na druhém břehu Berounky.
Dnešní snímek Aleny Šustrové zachycuje atmosféru v loděnickém klubu, která zde vládla v pátek 27. listopadu při koncertu kapely Tři dny na břiše (3DB), tentokrát doplněné muzikantskými hosty. Na snímku kapelník 3DB Pavel Machač spolu s Irenou Zlámalovou.
Dnešní snímek berounského fotografa Vladimíra Kasla zachycuje atmosféru tradičního vinobraní na hradě Karlštejně, které se i letos setkalo s nebývalým zájmem návštěvníků. Akce proběhla 26. a 27. září. Tradice karlštejnského vinobraní byla obnovena v roce 1996.
Dnešním snímkem z letošního karlštejnského vinobraní se vracíme k tvorbě berounského fotografa MUDr. Vladimíra Kasla, s kterým přinášíme obsáhlý rozhovor. Aktuální výstava Kaslových fotografií probíhá v hořovickém klubu Labe. Výstava prezentuje fotografie, které vznikly právě v tomto prostředí v uplynulých dvou letech. Výstavu mohou návštěvníci v Labi vidět do konce února (red)
Snímek berounské fotografky Aleny Šustrové předkládáme dnes jako hudební pozvánku na 22. ledna, kdy vystoupí v pivovaru Berounský medvěd člen beatové síně slávy, kytarista Radim Hladík, s omlazeným Blue Effectem. Koncert začíná v 19:30 hodin. (red)
První svíci na berounském adventním věnci zapálila letos zpěvačka Bára Basiková o první adventní neděli 30. listopadu - a svým fotoaparátem ji zachytila Alena Šustrová. Stovky diváků na Husově náměstí poté Basiková rozehřála svým příjemným vystupováním a samozřejmě také zpěvem. Spolu se starostou Berouna rozsvítila po 17. hodině nejen osvětlení na Husově náměstí.
Neotřelé společné vystoupení tuzemského Čechomoru a baskické skupiny Tapia eta Leturia přilákalo 7. listopadu do sálu České pojišťovny tolik diváků, že byl sál zaplněn do posledního místa. Na snímku Aleny Šustrové zástupce baskické kapely akordeonista Joseba Tapia. (red)
Hořovický klub Labe oslavil v pátek 17. října deset let úspěšného fungování. Symbolického druhého křtu se stejně jako toho prvního v říjnu 1998 ujal jazzman Laco Deczi s kapelou Celula New York, který tu pokřtil také svá dvě nová CD. Světově uznávaného hudebníka zachytila pro naši rubriku Alena Šustrová.
V sobotu 20. září se v Berouně již počtvrté konal hudební festival Berounské Letorosty pod záštitou senátora Jiřího Oberfalzera. Hudební večer vyvrcholil vystoupením skupiny MIG 21 s lídrem Jiřím Macháčkem, kterého při zkoušce zachytil fotograf Zdeněk Zůna. Po rozdělení výtěžku festivalu mezi neziskové organizace zpříjemnil čekání na vystoupení Richarda Müllera ohňostroj, který se rozzářil.
Snímkem berounského fotografa MUDr. Vladimíra Kasla se vracíme k atmosféře tradičních králodvorských městských slavností, v rámci jejichž programu na začátku září vystoupila na místním zámku i zpěvačka Iveta Bartošová. (mach)
Také letos o prázdninách přivezl do Berouna Miloš Kebrle se svou Nostalgie Music Agency na festival Proudy zajímavé kapely a interprety. V příjemném prostředí Rodinného pivovaru Berounský medvěd vystoupila i francouzská kapela Sergent Pépére, která při hraní nejrozmanitějších hudebních žánrů (šansony, jazz, balkánská i francouzská lidová muzika) předvedla dokonalou show s kabaretními čísly...


SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY

FOTOSTORY

Mladí architekti v Srbsku

A právě takový workshop proběhl od středy 11.9.do soboty 14.9.v Srbsku. Vše začalo ve středu v Kulturním domě, kde se konaly přednášky tsipka

FOTOSTORY

ZUŠ Beroun: vernisáž výstavy Asie

Ve středu 12. června se v prostorách ZUŠ Václava Talicha v Berouně uskutečnila netradiční vernisáž výstavy žákovských prací výtvarného oboru. Lsipka

FOTOSTORY

Velká voda: neděle ráno

Situace na Berounce v neděli 2. června okolo 8. hodiny zatím příliš optimismu nepřináší... sipka

© 2013 ČESKÝ REGION s. r. o. Všechna práva vyhrazena.
NEJČTENĚJŠÍ

Berounské vánoční trhy

ikonka v menu
Prodáváte vánoční zboží? Pokud máte zájem nabídnout své zboží během třítýdenních vánočních trhů na Husově náměstí, žá... sipka

Muž na (berounské) radnici

ikonka v menu
Při příležitosti slavnostního večera ke 100. výročí založení berounského kina byly 27. května uvedeny v p... sipka

Těžká pára: Ku Praze uhání vlak

ikonka v menu
V berounském studiu Machart byly v těchto dnech dokončeny dva filmové záznamy živého vystoupení stylové kapely Těžká ... sipka

Těžká pára: Lidičky, já mám rád pívo

ikonka v menu
V berounském studiu Machart byly v těchto dnech dokončeny dva filmové záznamy živého vystoupení stylové kapely Těžká ... sipka